Investicinio aukso pirkimas: ką svarbu žinoti?

investicinis auksas ką žinoti

Investicinio aukso pirkimas: ką svarbu žinoti?

Auksas – nuo seno vertinamas elementas pasaulyje ir vienas iš dažniausių žmonių investicinių objektų.

Šis brangusis metalas ir jo gaminiai yra dažnas pasirinkimas tų tarpe kurie nori išsaugoti savo turimo turto vertę, apsaugoti jį susidarius neaiškiai ekonominei situacijai bei potencialiai užsidirbti pardavus auksą už didesnę kainą nei jis buvo įsigytas.

Tiesa, norint sėkmingai investuoti į šį objektą, yra keletas svarbių dalykų su kuriais privalu susipažinti.

Kaip ilgus metus rinkoje veikianti ir investiciniu auksu prekiaujanti valiutos keitykla Kaune, puikiai suprantame kokių iššūkių gali kilti ruošiantis tokiai investicijai pirmą kartą.

Šiame straipsnyje, plačiau pakalbėsime apie tai kokie yra pagrindiniai investicinio aukso tipai, kur geriausia saugoti jo atsargas ir kada yra palankiausias metas jį parduoti.

Kokios yra pagrindinės investicinio aukso rūšys?

Paprastai yra išskiriamos dvi pagrindinės investicinio aukso rūšys: aukso luitai ir aukso monetos.

Aukso luitai

Ko gero pats dažniausias pasirinkimas investicijai.

Pagrindinis privalumas investuoti į juos yra tai, jog luitų vertė visuomet išlieka stabili ir tiesiogiai priklauso nuo tuo metu esančios aukso kainos rinkoje. Galima sakyti, jog tai yra pakankamai saugi investicija, be didžiulės rizikos.

Dėl kompaktiškos, vienodos luitų formos, juos taip pat nesunku sandėliuoti saugojimui, kadangi jie neužima daug vietos.

Kaip didžiausią tokios investicijos trūkumą būtų galima įvardyti tai, jog tai yra ilgalaikė investicija už kurią grąžos tikrai teks palaukti.

Aukso monetos ir medaliai

Palyginis su aukso luitais, monetos ir medaliai yra tikrai rečiau pasirenkami kaip investiciniai objektai.

Pagrindinė to priežastis – ženkliai didesnė jų kaina, kurią iškelia sudėtingesnis tokios formos aukso apdirbimas.

Tiesa, jei kaina žmogui nėra kliūtis, tai vis vien gali būti patrauklus investicinis objektas. Neretai būna taip, jog medaliai ar monetos turi papildomą istorinę ar kolekcinę vertę, kuri su laiku tik didėja, todėl po tam tikro laiko galima parduoti tokį objektą brangiau įvairiems kolekcionieriams.

Medaliai ir monetos taip pat yra laikomi kaip greitesnę grąžą atnešanti investicija, todėl taip pat veta turėti omenyje jei jums aktualu.

Iš esmės pasirinkimas tarp aukso luitų ir monetų priklausys nuo jūsų investicinių tikslų, sumos kurią galite išleisti investicijoms. Jei jūsų prioritetas – saugumas ir nėra svarbi greita grąža, aukso luitas bus geriausias pasirinkimas.

Tiesa, jei siekiate greitai parduoti savo auksą ir galite sau leisti išleisti daugiau pradžioje, kolekcinės monetos ir medaliai bus geriau.

Kur geriausia laikyti savo aukso atsargas?

Nesvarbu kokio tipo investicinį auksą įsigytume, vienas iš svarbiausių niuansų bus užtikrinti jo saugų sandėliavimą.

Dažniausiai tiek luitus, tiek monetas žmonės renkasi laikyti saugiai seifuose su užraktu. Čia turtas kartu yra papildomai apsaugotas nuo įvairių aplinkos veiksnių, gaisrų ir pan.

Neretai auksą pasirenkama saugoti ir banke. Tiesa, ši paslauga yra tikrai ne pigi, todėl tokį laikymo būdą reikėtų rinktis tik tuo atveju jei tai daryti apsimoka.

Jei aukso laikymas banke kainuoja mažiau nei 1 procentą turimos aukso vertės, tuomet tikrai verta rinktis jo saugojimą banke.

Kada geriausia parduoti savo investicinį auksą?

Geriausias metas parduoti turimą auksą priklausys nuo keleto pagrindinių veiksnių.

Jie bus:

  1. Situacija rinkoje – verta stebėti aukso rinką ir joje vyraujančias tendencijas. Esant stipriai ekonominei situacijai, aukso kainos paprastai būna nukritusios dėl sumažėjusios paklausos. Paprastai ji kyla esant tam tikrai finansinei recesijai.
  2. Aukso kaina – pats paprasčiausias dalykas būtų palyginti dabartinę aukso kainą rinkoje su ta kurią mokėjote pirkdami auksą. Jei rinkos kaina didesnė, tai gali būti puiki proga jį parduoti.
  3. Poreikis diversifikuoti profilį – jei jaučiate poreikį diversifikuoti savo investicinį profilį į kitokio pobūdžio turtą, parduoti dalį turimų aukso atsargų taip pat gali būti verta.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme investicinio aukso pagrindus: pagrindines jo rūšis, kur geriausia laikyti jo atsargas ir kada tinkamas metas parduoti savo turimas atsargas.

Norint sėkmingai investuoti, labai svarbu tinkamai išgryninti savo turimus finansinius tikslus, biudžetą kurį galite leisti investicijoms ir reguliariai stebėti aukso rinkos situaciją. Tokiu atveju tikrai pavyks uždirbti.

No Comments

Post A Comment